Wykorzystanie drewna z Oxytree

     Jak można wykorzystać drewno z Paulowni  Oxytree

     Obszary wykorzystania drewna z Oxytree to przede wszystkim przemysł budowlany i meblarski. Nazywane “drewnianym aluminium” drewno jest niezwykłe lekkie, dlatego też doskonale nadaje się do lekkich konstrukcji budowlanych, takich jak wykończenia, obicia czy sztukateria.

doskonale nadaje się do prac stolarskich, w budownictwie
stanowi idealne włókno, do produkcji płyt
jest łatwym materiałem do obróbki
dobrze izoluje, dzięki czemu nadaje się do budowy saun oraz domów z drewna
jako fornir doskonale nadaje się do wewnętrznej i zewnętrznej izolacji
może być również wykorzystywany do produkcji włókien drzewnych, papieru oraz belek

      Drewno cieszy się dużą popularnością w branży meblarskiej – jednolite, bezsękowe, bezżywiczne, ciepłe i jasne drewno jest wykorzystywane w produkcji różnego rodzaju mebli – szafek, stolików, półek itp. Meble z Paulowni, ze względu na swoją lekkość, bardzo często trafiają na pokład statków czy samolotów. Powyższe meble to produkty firmy Kika z serii “Audrey”.

 Z drewna paulowni produkuje się nie tylko meble, ale i różnego rodzaju dodatki.

 

Jedną z najważniejszych cech drewna z Oxytree jest wodoszczelność, co wykorzystuje się przy budowie statków, jachtów oraz … w produkcji desek surfingowych.

.

<<<– Przedstawiony na zdjęciu po lewej model to dzieło miłośnika surfowania, Roya Stuarta, który do budowy swoich desek wykorzystuje starannie wyselekcjonowane drewno najwyższej jakości. “The Rampant”, jak nazywa deskę jego autor, wykonana jest właśnie z drewna Paulowni. Co skłoniło Stuarta do wybrania właśnie tego drzewa? Przede wszystkim odporność na słoną wodę, która jest większa niż w przypadku jakiegokolwiek innego drewna. Dodatkowym atutem jest wspomniana wcześniej lekkość i elastyczność, która powinna cechować każdą dobrą deskę surfingową. “The Rampant” waży zaledwie 31 funtów i kosztuje… 1,3 miliona dolarów, co czyni deskę najdroższą na świecie.

 


 Drewno z Oxytree wykorzystujemy również w naszej firmie, np. do produkcji jedynych w swoim rodzaju wizytowników. Zdjęcie pochodzi z naszego biura we Wrocławiu, a oryginalna lampa oraz stolik z Oxytree to dzieło naszej Specjalistki ds. Marketingu – Karoliny 🙂

 

 

O właściwościach drewna Oxytree możecie przekonać się osobiście! Wszystkich zainteresowanych Oxytree zapraszamy na najbliższe targi:

2-4 marca w Poznaniu – Gardenia – Międzynarodowe Targi Poznańskie

4-5 marca w Lublinie – Targi Agro-Park.