UPRAWA OXYTREE

kwiat oxytree

Uprawa Oxytree to bardzo dochodowa oferta dla rolników, posiadaczy ziemi, osób mających przydomowy ogród. Wyjątkowa, bardzo prosta uprawa, przy użyciu typowych narzędzi, z gwarancją wykupu produktu. Zysk gwarantowany umową. Nowość na skalę światową. Może służyć jako wyjątkowa roślina ozdobna.

Oxytree można sadzić od kwietnia do sierpnia. Jednak idealnym czasem jest maj (po flance_oxytrreprzymrozkach) i czerwiec. Przygotowanie gleby (odchwaszczenie) powinno rozpocząć się już w marcu, tj. nie później niż na 8 tygodni przed sadzeniem. Klienci otrzymują sadzonki Oxytree gotowe do sadzenia. Jeśli planowane jest sadzenie w ciągu kilku dni od daty dostawy, sadzonki należy przechować w namiocie foliowym lub w słonecznym, osłoniętym miejscu. Niezbędne jest lekkie podlewanie, aby zapewnić korzeniom odpowiednią wilgotność.

Drzewa te potrzebują jak najwięcej światła słonecznego, nie należy, więc sadzić ich na stromych zboczach od strony północnej lub obok innych zacieniających plantacji. Jeśli plantacji zagrażają dzikie zwierzęta, sensowne jest ogrodzenie całego terenu. Natomiast w przypadku mniejszych zwierząt, takich jak zające, wystarczy zabezpieczenie poszczególnych roślin.

Oxytrees są w stanie rozwijać się na glebach o niskiej zawartości składników odżywczych. Jednakże, aby drzewa dawały dużą ilość surowca, rozwijały się szybko i zdrowo, konieczna jest gleba żyzna, bogata w składniki odżywcze.

WYBÓR OBSZARU Odpowiednia gleba: 

  • dobra przepuszczalność wody
  • luźna, piaszczysta
  • jeśli ziemia jest twarda i zbita (dopuszczalna zawartość gliny do 30%), zaleca się dodatek piasku lub organicznych nawozów
  • poziom wód gruntowych musi być poniżej 2m
  • głazy nie mogą występować do głębokości 6m
  • idealne pH gleby między 5 a 8,9

plantacja_oxytreeJeśli chcesz sadzić Oxytree na większej powierzchni, tj. chcesz założyć plantację, zalecamy dokładniejsze badania gleby.

Drzewka Oxytree potrzebują jak najwięcej światła słonecznego, nie należy więc sadzić ich na stromych zboczach od strony północnej lub obok innych zacieniających plantacji.

Jeśli plantacji zagrażają dzikie zwierzęta, sensowne jest ogrodzenie całego terenu. Natomiast w przypadku mniejszych zwierząt, takich jak zające, wystarczy zabezpieczenie poszczególnych roślin.

PRZYGOTOWANIE GLEBY – Jeśli chcesz zasadzić niewielką ilość Oxytrees: przygotuj dołki 35 x 35 x 35 cm (zalecane użycie odpowiedniego „ślimaka”), oczyść je usuwając kamyczki, kamienie i inne zanieczyszczenia, aby nic nie hamowało wzrostu korzeni. Do wypełnienia dołka zaleca się użycie gleby z dodatkiem obornika. Rośliny powinny być sadzone w taki sposób, aby korzenie były pokryte 2-3 cm warstwą gleby.       Aby uchronić rośliny przed gniciem, bezpośrednio wokół łodygi nie może pozostawać woda stojąca.

Jeśli chcesz założyć plantację Oxytree: Gleba musi być odpowiednio przygotowana. Jeśli jest zbyt zbita, gliniasta – wymaga rekultywacji tj. poprawy przepuszczalności warstwy 70-80 cm, w celu stworzenia bardziej korzystnych warunków dla rozwoju korzeni. Dobrze do tego celu nadają się nawóz i komposty. Zaleca się dokładne odchwaszczenie, najlepiej metodą chroniącą środowisko. Jeśli konieczne jest zastosowanie herbicydów, należy to wykonać co najmniej 8 tygodni przed rozpoczęciem sadzenia. Nawożenie i odchwaszczanie można przeprowadzić metodą mechaniczną (orka, talerzowanie itp).

SADZENIE – W przypadku problemów z odpowiednim przygotowaniem całego areału, można w trakcie sadzenia zastosować świder o średnicy min 300 mm , a następnie powstałe dołki wypełnić glebą zmieszaną z obornikiem. W trakcie sadzenia należy wyjąć z doniczki roślinę wraz z bryłą wilgotnej gleby, a następnie umieścić w przygotowanym wcześniej dołku, biorąc pod uwagę następujące czynniki :

– w glebie gliniastej (która zatrzymuje wilgoć nawet w okresie letnim), po zasadzeniu przykryć bryłę korzeniową 5 – 7 cm warstwą gleby

–  jeśli gleba jest bardziej piaszczysta, przykryć korzenie warstwą gleby o grubości 9 – 12 cm. Natychmiast po posadzeniu nawodnić glebę wokół sadzonek używając 3 do 5 litrów wody, przy czym należy zwrócić uwagę, aby liście i łodygi nie wchodziły w bezpośredni kontakt z wodą.

NAWADNIANIE – Oxytrees potrzebują różnej ilości wody w zależności od jakości gleby, rozstawu nasadzeń i warunków klimatycznych. We wszystkich przypadkach sadzonki muszą być podlane natychmiast po zasadzeniu. Ważne jest odpowiednie nawadnianie w pierwszym miesiącu po posadzeniu, aby korzeń miał odpowiednie warunki do rozwoju. W okresie wzrostu, zwłaszcza w lecie, nawadnianie jest konieczne, jeśli ilość opadów naturalnych nie jest wystarczająca. Jeśli ilość opadów wynosi 800 mm rocznie, Oxytree może dobrze rosnąć nawet bez nawadniania.

Utrzymanie i pielęgnacja gleby Odchwaszczanie: Usuwanie chwastów wokół roślin jest szczególnie ważne w początkowym okresie, ponieważ system korzeniowy Oxytrees nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, więc chwasty mogą utrudniać ich rozwój, zabierając wilgoć i składniki odżywcze. Bezpośrednio po posadzeniu należy usunąć chwasty wokół sadzonek w obszarze o promieniu 70cm i powtarzać ten proces regularnie w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Z upływem lat Oxytrees dają coraz więcej cienia, więc odchwaszczaniu można poświęcać coraz mniej uwagi. Zaleca się, aby na zimę nie usuwać opadających liści, w celu poprawy jakości i składu gleby.

Nawożenie: Oxytrees są w stanie rozwijać się na glebach o niskiej zawartości składników odżywczych. Jednakże, aby drzewa dawały dużą ilość surowca, rozwijały się szybko i zdrowo, konieczna jest gleba żyzna, bogata w składniki odżywcze. Na plantacjach zakładanych w celu produkcji biomasy, gdzie istotne jest zapewnienie dostępu do jak największej ilości światła, zasadnicze znaczenie ma suplementacja azotem – dla procesu fotosyntezy i zminimalizowania ilości spadających, z braku światła słonecznego, liści. Przez pierwsze dziewięć miesięcy ilość nawozów powinna być zwiększana w miarę rozwoju drzew. W przypadku plantacji na biomasę zbiory są co 2-3 lata, zatem konieczne jest ciągłe nawożenie. Stosowanie nawozów pozwala uzyskać wyjątkowe zbiory.

PIELĘGNACJA I PRZYCINANIE – W plantacjach przeznaczonych na biomasę należy wyciąć tylko przycinanie _ oxytreenajniższe gałęzie na tyle, na ile ułatwi to przemieszczanie się maszyny. Na plantacjach prowadzonych pod kątem produkcji drewna, przycinanie jest zalecane tylko pierwszej wiosny, aby uzyskać proste, bezsęczne pnie. Pędy muszą być usunięte już w pierwszym roku, zanim staną się zdrewniałe, aby nie było żadnych śladów na drewnie później. Należy usunąć boczne odrosty, które pojawiają się między liśćmi i pniem, kiedy mają około 10-20cm. Ważne, aby nie naruszyć liści, gdyż mogłoby to spowodować uszkodzenie rośliny i spowolnić jej rozwój.

PRZYCINANIE : Drzewa muszą być ścięte wiosną, w pierwszym roku po zasadzeniu. Tempo wzrostu nie przyciętych drzew będzie wolniejsze. Sadzonkę należy ściąć ukośnie, ok. 5 cm nad ziemią. Metoda ta wzmacnia system korzeniowy i powoduje strzelisty, prosty wzrost. Po przycięciu pojawią się nowe pędy. Należy pozostawić jeden najsilniejszy pęd, a pozostałe ściąć. Z pozostawionego pędu wyrośnie dorosłe drzewo.

Plantacja oxytree

CYKLE WYCINKI

Tempo wzrostu Oxytree jest ekstremalnie szybkie, drzewo jest zdolne do regeneracji, drzewo ponownie wyrasta z pniaka

  1. wycinka w 6. roku
  2. wycinka w 10. roku
  3. wycinka w 14. roku
  4. wycinka w 18. roku

Zobacz film na temat sadzenia drzew Oxytree – Posadź tlen!

 .

Chcesz zamówić sadzonki? potrzebujesz więcej informacji na temat sadzenia, skorzystaj skontaktuj się ze mną.

 .


.Jeśli powyższe informacje były przydatne dla Ciebie, kliknij „Lubie to!i Udostępnij!”