Oxytree to biznes

zakup_oxytree

Oxytree to świetny pomysł na biznes

Dposadzlaczego Oxytree to świetny pomysł na biznes? Na to stwierdzenie jest krótkie uzasadnienie:

Oxytree bije wiele rekordów, które przynoszą wymierne efekty finansowe przez wiele lat.

Jest to pomysł na biznes przewidywalny i przeliczalny, ponieważ jest bezkonkurencyjny i przynosi wysoki zysk.

  • Rekord 1:  Tempo wzrostu jest zdumiewające

W pięć miesięcy wyrasta na 2 m, a w kolejnych 2 latach uzyskuje wysokość 6m, by w 6-m roku uzyskać ponad 15 m wysokości i nadawać się do ścięcia. Patrząc na przekrój pnia w 6 roku Oxytree ma ponad 35 cm średnicy i widać przyrosty roczne na 2-4 cm.

  • Rekord 2:  Zdolność do regeneracji

To co zaskakuje wszystkich: po ścięciu szybko odrasta z pnia. Pierwsza wycinka odbywa się w 6 roku, a kolejne co 4 lata i za każdym razem uzyskujemy drewno bardzo wysokiej jakości i sprzedajemy z dużym zyskiem. Inne drzewa muszą rosnąć kilkadziesiąt lat, by uzyskać z nich drewno, a z Oxytree w okresie 18 lat są cztery ścinki. To ponowne odrastanie Oxytree ze ściętego pnia, stanowi źródło wysokiego zysku.

I to jest podstawą sukcesu by realizować ten pomysł na biznes!

  • Rekord 3:  Pochłania najwięcej CO2

Oxytree nie tylko jest najszybciej rosnącym drzewem w Europie, ale jest też najbardziej ekologicznym ze względu na 10-krotnie większą ilość wchłanianego CO2 w stosunku do buka czy dębu.

  • Rekord 4:  Właściwości drewna

cervia_24Oxytree jest drzewem lekkim, lecz elastycznym, o wysokiej temperaturze zapłonu i wysokiej wartości opałowej. Dodatkowo posiada właściwości izolacyjne lepsze od innych drzew.

Ze względu na swoje unikalne właściwości na drewno z Oxytree jest duże zapotrzebowanie, dlatego też jego cena jest wysoka i sięga od 1000 do 1500€ za m3 desek.

To też wpływa na sukces, gdy wprowadza się ten pomysł na biznes!

Te unikalne właściwości Oxytree są powodem powstawania coraz większych plantacji, które stanowią wspaniałe alternatywne źródło dochodów nie tylko w rolnictwie.

Bezkonkurencyjność jest też ważnym czynnikiem wspierającym dobry pomysł na biznes, ponieważ co najmniej przez kilkanaście lat powstawanie nowych i coraz większych plantacji nie zagrozi zmniejszeniu zapotrzebowania na  Oxytree i obniżeniu jego ceny.

Daje to pewny zysk przez lata!

girona6anys_8W związku z sytuacją na świecie coraz więcej mówi się o zasobach Zielonego Złota czyli ekologicznym biznesie farmerskim – innowacyjny pomysł na biznes.

Dotyczy on  różnych roślin i na różnych kontynentach, ponieważ Ekologia + Biznes + Inwestycje dają bardzo wysokie

 

 

.

Profity na Lata!

Z tych względów Oxytree to świetny pomysł na biznes, a  fakty mówią same za siebie:

  • na plantacji >> szybko rośnie i odrasta,
  • w ekologii >> oczyszcza powietrze z CO2
  • dla rolnika >> daje alternatywne dochody,
  • dla przedsiębiorcy > > pomysł na biznes i to bardzo innowacyjny,
  • dla inwestora > > tanie aktywa trwałe z wysoką stopą zysku.

 

Ile można zarobić na 1 ha drzew Oxytree?

Nasza firma, tylko w zeszłym roku, sprzedała aż 160 tys. sadzonek. Choć niektóre z nich zdobyły serca miłośników ogrodnictwa, większość Oxytree trafiło na plantację. Tak się składa, że na terenie Polski jest już ponad 70 plantacji Oxytree! Chętnych na zakup sadzonek szybko rosnącego drzewa nie brakuje, tym bardziej, że nasza firma proponuje odkup pozyskanego z plantacji drewna.

Wiele osób zastanawia się, jaki może mieć z tego zysk. Odpowiadamy na jedno z najczęściej zadawanych pytań na przykładzie 1 ha plantacji drzew Oxytree.

ocytree eko biznes

Tak samo, jak w przypadku każdej inwestycji, pod uwagę należy wziąć koszty założenia plantacji. Oprócz badania gleby, powinniśmy zadbać o odpowiednie nawodnienie i ogrodzenie, aby prowadzenie plantacji przyniosło jak najlepsze efekty.

Średni roczny zysk z plantacji Oxytree, której powierzchnia wynosi 1 ha, już po 6 latach od posadzenia drzew przyniesie zysk oscylujący w granicach 13 tys. zł. Ponieważ Oxytree odrasta od ściętego pnia minimum 4 razy, zysk z pozyskanego drewna jest wielokrotny i w kolejnych cyklach może dochodzić nawet do 20 tys. zł rocznie! Wszystko dzięki temu, że nie trzeba ponosić kosztów związanych z zakupem sadzonek i zakładaniem plantacji w kolejnych latach, a zbiory drewna realizowane są co 4 lata.

Co będzie działo się z drewnem po wycince? To właściciele plantacji Oxytree o tym decydują. Nasza firma gwarantuje ich odkup.

Pozyskane z Oxytree drewno stanowi pełnowartościowy surowiec, wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu, przede wszystkim w budownictwie i meblarstwie. Oxytree posiada wysoką wartość opałową – z jednego drzewa uzyskać można ok. 0,5 m3 drewna pierwszej jakości i ok. 1,2 m3 drewna opałowego. Bogate w białko i azot liście Oxytree doskonale nadają się na pasze i do nawożenia, stanowią również naturalną biomasę. Dodatkowo z 1 ha plantacji Oxytree uzyskać możemy do 700 kg aromatycznego, jasnego miodu.

Inwestycja w szybko rosnące drzewa to nie tylko zysk finansowy, ale i zróżnicowanie biznesu rolnego.
.


.Jeśli powyższe informacje były przydatne dla Ciebie, kliknij „Lubie to!i Udostępnij!”