Dochodowa plantacje

oxytree_log

Zamień VI klasę gruntów w dochodową plantacje.

Posiadasz nieużytki, niezagospodarowany teren wokół domu? – to ta propozycja jest dla Ciebie… Założyć plantację drzew szybko rosnących na ziemi o niskiej klasie gruntów, a potem przez min. 18 lat inkasuj sporą kasę w odstępach 6-4-4-4 lata.

62Przedstawiam Państwu pomysł na biznes i charakterystykę drzewa Oxytree (odmiana klona): szybko rosnące drzewo liściaste , po 6 roku od posadzenia ma 16m wysokości (wtedy go ścinamy). Rośnie prosto , pień jest okrągły osiąga do 35cm średnicy, korzenie w poszukiwaniu wody potrafią sięgać nawet 9m. gdzie pobierają składniki odżywcze dzięki głębokiemu zakorzenieniu drzewo nie pobiera składników odżywczych z górnych warstw gleby , które są potrzebne innym roślinom.

Jest to roślina nieinwazyjna można ją rozmnażać tylko w warunkach laboratoryjnych, dlatego jest bezpieczna dla lokalnego ekosystemu. Oxytree jest mało wymagające jeżeli chodzi o gleby (rośnie na piaskach) i mało wrażliwa na pH 5,0-8,9 pochłania duże ilości dwutlenku węgla 110ton/hektar/rok, np buk około 12ton/hektar/rok. Jest wykorzystywane jako drzewo stabilizujące osuwiska. Bardzo dobrze przystosowuje się do różnych warunków klimatycznych (nawet skrajnych – od -25 stop. C do +45 stop. C) i gleb. Jest rośliną szlaku fotosyntetycznego C4, podobnie jak kukurydza, dlatego dobrze gospodaruje wodą. Ma na nią o 30–50% mniejsze zapotrzebowanie niż rośliny szlaku C3. przyrost drzew oxytree

 Z doświadczeń wynika, że z jednego drzewa uzyskuje się pół metra sześciennego, jakościowo dobrego drewna dla przemysłu budowlanego, do produkcji mebli, sprzętu muzycznego i pływającego. Drewno jest twarde, ale lekkie i bez sęków. Nadaje się na konstrukcje i cele wykończeniowe. Stabilne, nie wygina się, nie zniekształca, nie pęka. Nadaje się do malowania, lakierowania i przyklejania. Dobrze izoluje. Aktualnie najdroższa i najlepsza deska windsurfingowa wykonana jest z tego drewna.

            d322 Liście dzięki wysokiej zawartości cukrów, chętnie zjadane są przez zwierzęta, opadające liście zalegające pod drzewami są źródłem biomasy, a składniki pokarmowe roślina wykorzystuje w następnych sezonach wegetacyjnych. W okresie kwitnienia z hektarowej plantacji w pełni rozwiniętych drzew, pszczoły mogą zebrać około 700 kg miodu, o właściwościach zbliżonych do akacji.


 


Jeśli powyższe informacje były przydatne dla Ciebie, kliknij „Lubie to!”